Aby wysłać maila aktywacyjnego - zapraszającego płatników do założenia konta, zaznacz wszystkie osoby na ekranie “Płatnicy”, a następnie kliknij niebieską ikonę “Aktywuj” (jest to piąte ikona od lewej przypominająca samolot zrobiony z papieru).

Na ekranie wyświetli się lista płatników, zjedź na sam dół strony i kliknij przycisk “Aktywuj”.

Przed aktywacją płatników zachęcamy do przesłania krótkiej informacji o wprowadzeniu Pagaspot w organizacji. Najlepiej jest użyć zwyczajowego sposobu komunikacji w Twojej organizacji, na przykład maila. Proponujemy wiadomość mailową o następującej treści:

"Zdecydowaliśmy się wdrożyć system Pagaspot do obsługi rozliczeń w naszej organizacji. Udostępniamy Państwu możliwość płacenia bezpośrednio przez bramką płatniczą, wgląd w bieżące i historyczne rozliczenia oraz komunikowanie się za pośrednictwem wiadomości wewnątrzsystemowych. W ciągu najbliższych dni dostaną Państwo maila od Pagaspot. Po otworzeniu tej wiadomości prosimy o kliknięcie “Załóż konto”, a następnie uzupełnienie formularza - zajmuje to około minuty. Po kliknięciu “Zarejestruj” Pagaspot przeniesie Państwa na zalogowane konto. Można również korzystać z darmowej aplikacji mobilnej Pagaspot dostępnej w AppStorze oraz w Google Play.

Pagaspot na początku każdego miesiąca prześle do Państwa powiadomienie o nowej opłacie. Po zalogowaniu się do systemu będą mogli Państwo bezpośrednio ją opłacić. Dzień przed upływem terminu płatności otrzymają Państwo systemowe przypomnienie."