Czym jest import wyciągów bankowych w Pagaspot i w jaki sposób mogę go przeprowadzić w systemie?

Gdy niektórzy z Twoich płatników dokonują wpłat za należności w Twojej organizacji poprzez przelewy bankowe, wygodnym sposobem weryfikacji tych wpłat jest użycie importu wyciągów bankowych w Pagaspot. Nie musisz sprawdzać każdej transakcji na Twoim koncie, Pagaspot zrobi to za Ciebie.

Otwórz ekran “Wpłaty”. Na górnym pasku zobaczysz zakładkę “Wyciągi bankowe”. Podstrona jaką zobaczysz służy do umieszczenia w niej pliku z historią Twojego konta bankowego. Aby go uzyskać zaloguj się na swoje konto bankowe i pobierz wyciąg z konta w formacie .CSV lub MT940. W przypadku pliku .CSV, taka możliwość powinna być dostępna w każdym banku, zazwyczaj gdy otworzy się historię operacji na koncie.

Gdy plik .CSV będzie już pobrany na Twoim komputerze, wystarczy, że przyciągniesz go w puste pole na podstronie.

Pagaspot początkowo poprosi Cię o zakwalifikowanie przelewów do odpowiednich płatników. System będzie się uczył dopasowywania numerów rachunków do zarejestrowanych osób w Twojej organizacji. Klikając w pole “Dodaj płatnika” wybierz osobę, która opłaciła należność i zaakceptuj transakcję klikając w niebieską ikonę “Rozlicz”.

Rachunki, które zostaną dopasowane do konkretnego płatnika, zostaną rozpoznane przez system i dopasowane do tej osoby przy następny rozliczeniu. Zobaczysz je klikając w pole "Stan rozliczenia" i wybierając "Rozliczone".

Wpłaty, które nie powinny być rozliczone na koncie Twojej organizacji, pomiń klikając w czerwoną ikonę. Trafią one do zakładki “Pominięte”. Tymczasem rozliczone przelewy zostaną naturalnie zakwalifikowane do zakładki “Rozliczone”, gdzie będziesz mógł/mogła zweryfikować operacje rozliczanie.