Jak przenieść/rozliczyć nadpłatę przypisaną do jednego płatnika na zaległość innego? Na ekranie Płatnicy wyszukaj płatników, których chcesz rozliczyć.

Następnie kliknij w płatnika, który posiada nadpłatę. A następnie w wiersz z nadpłatą, przykładowo w "04 sty 2023 + 6 760,00 pln".

Wyświetli Ci się pole z możliwością edycji rozliczenia. Kliknij "Edytuj rozliczenie".

Następnie do tej wpłaty przypisz osobę, która ma zaległość. To pozwoli rozliczyć ją z nadpłaty posiadanej przez innego płatnika. Kliknij "+ Dodaj płatnika", wybierz płatnika, na którego chcesz rozliczyć nadpłatę.

Kliknij w płatnika, do którego przypisana jest nadpłata, a następnie w szary okrągły przycisk z minusem obok nadpłaty na "Domyślną" kategorię należności.

Po "zdjeciu" nadpłaty z jednego płatnika, kliknij w drugiego i rozlicz go, przypisując wpłatę do poszczególnych należności. W tym celu kliknij niebieskie okrągłe pole z plusem przy należnościach, którą chcesz rozliczyć.

Po rozliczeniu nadpłaty widok będzie następujący:

Jak widać, pod kwotą wpłaty widnieje informacja "Do rozliczenia: 3020,00 zł". Oznacza to, że należy przypisać tę kwotę do konkretnego płatnika, na konkretną kategorię (np. jak pierwotnie do Alvarez Elise na kategorię domyślną). To umożliwi zapisanie zmiany.

Następnie kliknij "Zapisz".